Jak urządzić balkon w mieszkaniu?

balkon w bloku jakie meble

Balkon w mieszkaniu może stać się, przy w sumie małym nakładzie pracy, fajnym miejscem, gdzie miło spędzimy czas. Kwiaty, jakiś fotel, odpowiednio zaaranżowana podłoga i mamy klimatyczną przestrzeń.

Z jakiego materiału podłoga na balkonie?

Najchętniej stosowanym materiałem na posadzkę na balkon w mieszkaniupłytki gresowe. Ale wybór materiałów odpornych na wodę, śnieg, słońcem i w ogóle na wszystko, co niesprzyjająco wpływa na posadzkę na balkonie, jest naprawdę imponujący. Trzymając się tradycyjnych rozwiązań, możemy ułożyć na balkonie klinkier. Płytki są odporne na warunki atmosferyczne, duże wahania temperatury i uszkodzenia.

balkon w mieszkaniu

Na podłodze na balkonie możemy również ułożyć deski z drewna. Oczywiście nie pierwsze lepsze, bo po jednym sezonie lato – jesień – zima – wiosna nasza podłoga będzie do wyrzucenia. Najlepsze gatunki to oczywiście egzotyczne odmiany o nie mniej, egzotycznych i melodyjnie brzmiących nazwach jak lapacho,ipe, massaranduba,bangkirai, merbau czy cumaru.

balkon w mieszkaniu

Miłośnikom odtworzenia namiastki natury z pewnością przypadnie do gustu możliwość ułożenia wykładziny ze sztucznej trawy. Niestety, aby taka „trawka” dłużej zachowała swoją świeżość,należy ją po gorącym lecie i ciepłej jesieni zwinąć i schować głęboko w szafie. Ten rodzaj „posadzki” bardzo nie lubi śniegu i zimna. Zresztą, kto lubi?

Jak urządzić ogród na balkonie w mieszkaniu

Podstawowym „gadżetem ozdobnym” balkonu są kwiaty zasadzone w mniej lub bardziej designerskich donicach. W każdym większym sklepie ogrodowym z materiałami budowlanymi znajdziemy ich do wyboru do koloru. Wśród nich są i plastikowe pojemniki o różnych wzorach, jak i ceramiczne czy też mrozoodporne na przykład z włókna szklanego.

Może cię zainteresuje artykuł Odbiór mieszkania w stanie deweloperskim

Osobom łatwo zapominającym o podlewaniu roślin polecane są samonawadniające się donice. Odradza się zdecydowanie donice metalowe i w ciemnych kolorach. Takie pojemniki szybko się nagrzewają i ziemia w nich zgromadzona będzie wysychała. A w zimie metal raczej nie chroni korzeni przed zimnem.

balkon w mieszkaniu

balkon w mieszkaniu

Większość zapaleńców urządzających swój balkon w mieszkaniu, chce, aby wyglądał on jak kolejny pokój, najlepiej w stylu dziennego salonu. I pakują na małą powierzchnię meble o gabarytach czołgu. No ile się takich mebli zmieści na typowym balkonie w bloku? Mało. Jakieś foteliki i stoliczek.

Przeczytaj również o ubezpieczeniu mieszkania na czas remontu

Powiedzmy sobie szczerze – na kilku metrach kwadratowych niewiele można zmieścić. Pewnym rozwiązaniem są, wygodne w przechowywaniu, meble składane. Plus do tego dodatki jak podwieszane rośliny, pledy, poduszki.

balkon w mieszkaniu

balkon w mieszkaniu

balkon w mieszkaniu

balkon w mieszkaniu

balkon w mieszkaniu

balkon w mieszkaniu

balkon w mieszkaniu

Fot: Balconygardenweb, Max Pixel, What A Green Life

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.