Modne tapety na ścianę

tapeta na ścianie w łazience

Dzięki tapetom możemy zaaranżować wnętrza w dowolnej, niejednoznacznej stylistyce. Niektórzy wolą naklejać na ścianę papier od paćkania się z farbami. Ale jak to przysłowie pszczół mówi: o miodzie się nie dyskutuje. Faktem jest, że tapety fajne są, w różnych wzorach i kolorach i pod względem różnorodności aranżacyjnych biją farby na dwa pędzle.

Producenci tapet prześcigają się w tworzeniu kolekcji tapet o różnych wzorach. Odbiorcy o zróżnicowanych gustach bez problemu zaspokoją swoją potrzebę udekorowania ścian w sposób odbiegający od typowej średniej. Dostępne w sprzedaży tapety, obok tych banalnych do szpiku kości, występują również w wersjach niebanalnych – z zachwycającymi wzorami. W stylach nawiązujących nie tylko do dawnych epoko, ale odważnych – sprawdzających się w nowoczesnych aranżacjach współczesnych wnętrz.

Przeczytaj także: Czy można zdjąć grzejnik w mieszkaniu?

Co jest modne? Na pewno tapety w stylu vintage. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach zaaranżowanych ponadnormatywnie, jak i w klasycznych, gdzie forma i treść zajmują równorzędne pozycje. Gdzie się sprawdzą? W pokojach dziennych lub salonach, w sypialniach, kuchniach, przedpokojach. W łazience? Kwestia gustu. Tapety w stylu vintage nie mają określonego stylu. Występują w barwach stonowanych, z ledwie zarysowanymi dekorami. Mogą również prezentować się w barwach bardziej żywych, a nawet intensywnych. Lub ocierających się o stonowaną awangardę w kontrastowych barwach – np. czarno białych.

Blisko estetyki vintage znajdziemy klasyczne tapety w pasy, w pastelowych kolorach. Albo ubrane w ponadczasowych wzorach kwiatowych. Spotkać można także modele w ornamentyce ociekającej barokiem, a niekiedy kiczem. No, ale znowu – kwestia gustu. Kolor złoty, odpowiednio zaprezentowany, z poszanowaniem ponadczasowych praw estetyki nie zawsze musi przyprawiać o odruch wymiotny. Podobnie, eksploatowane barwy – écru z wenge.

W opozycji znajdziemy kontrowersyjne, odważne wzory tapet, na przykład nawiązujące stylem do kreski z plakatu z lat pięćdziesiątych. Albo w śmiałych, pozornie wykluczających się estetycznie barwach – żółć z jaskrawą zielenią i brązem. Wzory równie śmiałe. Kwadraty, koła, romby, trójkąty. Na topie są również tapety w stylu op-art – wywołujące złudzenia wzrokowe, sprawiająca, że ściana faluje, albo przybliża, oddala, wiruje. W modnym trendzie swoją obecność zaznaczają również tapety z motywami etnicznymi.

Fot: Zenout, Eijffinger Siroc, Sandberg, Beijing Xinyada Home Decoration Articles Ltd.

tapety w kuchni
jaką tapetę do łazienki
jak wytapetować łazienkę
wzory tapet
tapety wzory jak wybrać
tapety w salonie
tapeta jak wzór wybrać
tapeta na ścianie w łazience
tapeta w mieszkaniu
tapetowanie mieszkania krok po kroku
tapety w kuchni
tapety w mieszkaniu
jak wybrać tapetę do przedpokoju
jak wybrać tapetę do mieszkania
jak wybrać tapetę do łazienki
tapety
tapety w salonie
tapety w mieszkaniu
jak tapetować
jak wybrać tapetę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.