Wnętrze w stylu glamour z kolorem roku Classic Blue

wnętrze w stylu glamour

Ponadczasowy, elegancki, ale nie pozbawiony wyrazu – taki jest kolor roku 2020 Classic Blue, który doskonale sprawdza się w aranżacji wnętrz.

Od przeszło 20 lat Instytut Pantone ogłasza kolor roku, wpływając tym samym na wnętrzarskie trendy i gusta odbiorców. Eksperci postawili na Classic Blue – klasyczny niebieski. Będąc kolorem nieba i wody, ma być symbolem wewnętrznego spokoju, stagnacji i głębokiej refleksji nad kondycją współczesnego człowieka. Classic Blue we wnętrzach świadomie nawiązuje do klasycznej estetyki, wprowadza nutę zdecydowanego koloru, który ma być odskocznią od wszechobecnych bieli i szarości.

Kojący błękit jest odejściem od zeszłorocznego wyboru Living Coral. Według Leatrice Eiseman, executive director w Pantone Color Institute, ten wybór przemawia do konsumentów, którzy pragną wyrazistego stylu życia:

Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać .

Wybór nie był przypadkowy – kolor ma skłaniać do myślenia i refleksji. W tym roku salon w kolorze niebieskim będzie hitem stylizacji. To idealna propozycja dla osób znudzonych bielą, szarością i wszechobecnymi beżami. Classic Blue doskonale komponuje się z luksusowymi materiałami, w tym aksamitem i jedwabiem. A jeśli chodzi o kolor, możliwości są wręcz nieograniczone. Idealnie komponuje się z delikatnymi pastelowymi błękitami i brzoskwiniowymi tonami, a nawet z energetyczną zielenią.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.