Kim jesteśmy

Wiele lat naszego życia zawodowego...

poświęciliśmy branży budowlanej, pracując jako dziennikarze dla magazynów budowlanych oraz wnętrzarskich. Poznaliśmy specyfikę branży, przebrnęliśmy przez niejeden szczebel wiedzy dotyczącej technologii i materiałów budowlanych, poruszaliśmy wiele zagadnień związanych z najczęściej popełnianymi błędami na placu budowy.
A jednak posiadana przez nas wiedza nie uchroniła nas przed popełnieniem kardynalnych błędów podczas pierwszego remontu, których skutkiem jest planowany ponowny remont. Jak to się bowiem rzekło – „szewc bez butów chodzi”. Dziś, świadomi tego, z czym musieliśmy się zmagać 10 lat temu, jesteśmy może nieco mądrzejsi, ale na pewno bardziej doświadczeni i potrafimy dostrzec te aspekty związane z pracami remontowymi, które na ogół są pomijane.

Dla kogo?

Blog jest skierowany do osób, które poszukują informacji na temat różnych rozwiązań, porad, inspiracji. Przyświęca nam jednak jedna idea, której będziemy chcieli się trzymać, mamy nadzieję, że konsekwentnie, choć pokus dookoła jest wiele.
Zależy nam mianowicie na tym, by pokazywać rozwiązania realne, takie, które są na miarę możliwości, tak zwanego Kowalskiego. Szukając inspiracji do wykończenia swojego mieszkania przeszukaliśmy wiele źródeł, od drukowanych po internetowe.
O ile urządzenie pokoju dziecka, sypialni, czy salonu nie nastręcza problemu, to z łazienką czy kuchnią już tak prosto nie jest. Weźmy na przykład małą łazienkę w bloku, a przecież większość z nas ma właśnie takie łazienki, i spróbujmy w sieci znaleźć odpowiedź odnośnie tego, jak ją urządzić. Polegliśmy. Ponieważ to, co znajdziemy pod pojęciem małej łazienki ma się nijak do pomieszczenia 2 x 3 m, jakie mamy u siebie. I myślę, że nie jesteśmy odosobnieni.
Albo urządzenie pokoju. Fajnie jest pomyśleć o sypialni, jadalni, pokoju pracy, salonie. Tutaj inspiracji jest wiele. Ale jak połączyć w jednym pokoju funkcje pełnione przez te wymienione wyżej pomieszczenia? Zajęło nam to wiele czasu. I nie obeszło się bez ostrej wymiany zdań pomiędzy nami a projektantką.

Remont to nie tylko zakup...

potrzebnych materiałów budowlanych i zatrudnienie wykonawcy, który nam przeprowadzi niezbędne prace. To wiele zagadnień, z istnienia których nie zdajemy sobie sprawy, i niekoniecznie dotyczących technologii.
Przeprowadzenie remontu uznawane jest za doświadczenie równie stresogenne jak rozwód czy utrata pracy. Rzadko sobie zdajemy sprawę z tego, jakie mogą być skutki prac remontowych dla naszej psychiki.
Oczywiście przyświeca nam wizja idealnego mieszkania, czystego, lśniącego, urządzonego ze smakiem, ale droga ku temu celowi jest wybrukowana.
Dlatego też, poza treściami dotyczącymi materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych, zasad urządzania, dobierania kolorystyki, staramy się przekazać wiedzę na temat tego, jak podczas remontu nie zwariować. Uwagę poświęcimy również aspektom finansowym oraz zasadom współpracy z architektem oraz wykonawcą.
Zapraszamy do lektury!

Krystyna Juszczuk Buszko

tel. 730 165 707

e-mail: krystyna@robimyremont.com.pl

Wojciech Buszko

e-mail: biuro@robimyremont.com.pl