Lakiery w spray’u – naprawczy zestaw majsterkowicza

Z odpryskami na balustradzie poradzą sobie lakiery w spray'u

Odpryski na balustradzie balkonu, starta farba na kaloryferze czy futrynie drzwiowej to uszkodzenia, z którymi z łatwością poradzimy sami. Wystarczy trochę czasu, chęci, a przede wszystkim odpowiednie preparaty. Doskonałym rozwiązaniem będzie naprawczy zestaw – lakiery w spray’u.

Najwięcej uszkodzeń wymagających naprawy widzimy zazwyczaj po zimie, kiedy to przystępujemy do generalnych porządków. Wówczas to zauważamy konieczność odświeżenia mebli ogrodowych i tarasowych, naprawy elementów ogrodzenia, parapetów. Widzimy, że naprawy wymagają również elementy wykończenia i wyposażenia wnętrz.

Nowoczesne preparaty, powszechnie dostępne i łatwe w użyciu, sprawiają, że z naprawami nie musimy czekać na sprzyjający moment. Tym bardziej nie musimy zatrudniać wyspecjalizowanej ekipy. Wiele prac możemy wykonać sami.

Zwykłe rysy, odbarwienia czy odpryski farby nie wymagają pomocy specjalisty. Można sobie z nimi poradzić samodzielnie, korzystając z praktycznych i wygodnych lakierów w spray’u z linii Super Color, która od niedawana występuje pod marką Bostik.

Zobacz także: Trendy w aranżacji balkonu i tarasu

Szybkie działanie, znakomity efekt

Kiedy już dokładnie sprawdzimy stan naszej posesji i poznamy zakres zniszczeń, możemy przystąpić do wyboru preparatów, które pomogą nam uporać się z uszkodzeniami. Do prac na zewnątrz możemy zastosować lakiery w spray’u Super Color marki. Są one trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w aplikacji nawet dla niedoświadczonego majsterkowicza.

Ogromnym atutem jest szeroka gama kolorystyczna. Ułatwia ona dopasowanie odpowiedniego koloru. Wystarczy zatem krótka chwila, aby porysowany grill, odbarwiona donica czy poszarzałe meble odzyskały swój pierwotny wygląd i zachwycały idealną powierzchnią. Decydując się na lakier w spray’u trzeba pamiętać, aby nie kierować się tylko odcieniem, ale również właściwościami preparatu.

W przypadku uszkodzonych powierzchni metalowych czy stalowych, jak na przykład siatka ogrodzeniowa, rynny, okucia lub zewnętrzne parapety, dobrze jest sięgnąć po produkty o właściwościach antykorozyjnych. W tym przypadku sprawdzi się np. Super Color Cynk Spray lub Super Color Cynk Aluminium. Całość prac można dodatkowo poprzedzić nałożeniem podkładu zabezpieczającego Super Color Primer. Jeżeli w naszym ogrodzie prace ograniczać się będą jedynie do odświeżenia zaniedbanych sprzętów czy przywrócenia blasku dawno nieużywanym meblom i akcesoriom to najlepszym wyborem będą klasyczne lakiery o niezwykle bogatej palecie barw.

Gdyby zaszła natomiast potrzeba odświeżenia pokrywy ogrodowego grilla czy rur grzewczych to wybrać trzeba preparat odporny na działanie wysokich temperatur.

Zajrzyj w głąb domu i garażu

Doprowadzenie do porządku zewnętrznej części domu to doskonały punkt wyjścia do zajęcia się również wnętrzem budynku. Nie trzeba jednak od razu przeprowadzać generalnego remontu – wystarczy skupić się na niewielkich, ale rzucających się w oczy uszkodzeniach. Mowa tutaj na przykład o źle pomalowanej poręczy schodów, odpryskach farby na kaloryferze czy też lekko zaniedbanych detalach z drewna, ceramiki bądź metalu.

Wszystkie te miejsca można odnowić również lakierami w spray’u Super Color Universal.  Nadają się one do prac naprawczych, ale również hobbystycznych i rzemieślniczych. Co więcej, tego typu preparaty zastosować można także do zamaskowania rys na karoserii samochodu czy motoru oraz do przemalowania roweru na zupełnie nowy, wiosenny kolor. Inaczej mówiąc – lakiery w spray’u marki Bostik to obowiązkowy zestaw naprawczy do ogrodu, domu i garażu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.