Modna garderoba. Aranżacje w różnych stylach

Jak_modnie_zaaranżować_garderobę

Przedstawiamy trzy najpopularniejsze tendencje w projektowaniu garderób. Efekt? Uporządkowane, pięknie wyeksponowane ubrania i dodatki.

W projektowaniu wnętrz dominującym trendem są aranżacje z wykorzystaniem koloru roku, Classic Blue, nawiązania do rozwiązań ekologicznych albo albo zastosowanie – japandi, czyli udanego połączenia stylu ze Skandynawii i Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wyspa w garderobie

W niektórych aranżacjach kuchni centralnym miejscem wokół którego skupia się aktywność jest wyspa kuchenna. Rozwiązanie to warto również zastosować przy aranżacji garderoby. Wyspa garderobiana powinna – analogicznie do tej kuchennej – zajmować centralną część pomieszczenia. Umożliwia się w ten sposób dostęp do niej z każdej strony więcej niż jednemu domownikowi.

garderoba_robimy_remont

Podstawę stanowi tu funkcjonalność tego elementu wyposażenia, dlatego zwykle zawiera on rządy szuflad i wysuwanych tac, organizery na drobne przedmioty, pojemne szafki i wnęki, a wszystko w indywidualnie wybranej kombinacji. Nie znaczy to, że aspekt wizualny schodzi tu na drugi plan. Portfele, okulary, zegarki czy biżuteria, są też perfekcyjnie i niezwykle efektownie wyeksponowane.

Przeczytaj również: Dębowa podłoga na 25 sposobów

Jest to możliwe dzięki przeszklonym elementom – blatom czy czołom szuflad – które nadają lekkości, pełniąc rolę jubilerskiej mini gabloty. A to jeszcze nie wszystko, bo projektanci Komandora myślą o wyspach w szerszych kategoriach, byśmy mogli przechowywać w nich także przedmioty niekojarzone z typową szafą: ulubioną prasę, książki czy perfumy.

Rozwiązania systemowe

O ile wyspa nie jest obligatoryjnym elementem, o tyle bez zabudowy meblowej nie może być mowy o garderobie z prawdziwego zdarzenia. Do najbardziej tradycyjnych rozwiązań, które od lat cieszą się dużą popularnością, należą systemy półek, szafek i wnęk wykonanych z płyty meblowej. A co jest aktualnie najbardziej na topie?
Odpowiedź marki Komandor na to pytanie stanowi system Orto – smukły, subtelny i lekki. Filarem i bazą takiej garderoby są aluminiowe profile nośne, pozwalające stworzyć nowoczesne ażurowe wnętrze.

garderoba_robimy_remont

Pozostałe elementy – półki, szuflady, kontenery czy strefy do wieszania ubrań – można konfigurować dowolnie, aranżując garderobę na swój autorski sposób. Przy tak surowej bazie, jaką jest wąski profil, będą one wyglądać świeżo i nowocześnie. Możliwość wyboru kolorystyki profilu to dodatkowa zaleta, która ułatwia nie tylko dobór poszczególnym części, ale też dopasowanie pomieszczenia do konkretnego stylu.

Garderoba w takim wydaniu idealnie koresponduje z wnętrzami utrzymanymi w duchu loftu, industrialnymi czy minimalistycznymi. Co więcej, systemy takie z powodzeniem sprawdzą się także w roli zabudowy meblowej salonu, sypialni, a nawet kuchni ze względu na swój wyraźnie designerski charakter. Nic dziwnego, że trend ten zyskuje nie tylko coraz większe grono użytkowników, ale i uznanie specjalistów z branży, którzy doceniają go, wyróżniając w konkursach wzorniczych.

Szkło w aranżacji garderoby

Obok tego rozwiązania także nie sposób przejść obojętnie, a to dlatego, że kusi widokiem ekspozycji eleganckich szpilek, sukni wieczorowych albo efektownych torebek. Przeszklone witryny – bo o nich mowa – to niezwykle popularny trend przywodzący na myśl gabloty najlepszych paryskich butików. Mebel ze szklanymi półkami i frontem niewątpliwie podnosi rangę garderoby przydając jej elegancji.

Światło w łazience – eleganckie, stylowe, bezpieczne

Dedykowane moduły meblowe Komandora, pięknie podświetlone za zamkniętymi szklanymi drzwiami w wyraźnie odcinających się kolorystycznie ramach, urozmaicają klasyczną zabudowę. Szklane fronty służą nie tylko prezentacji odzieżowych skarbów, ale też chronią je przed osadzaniem się kurzu, a przy tym powiększają optycznie pomieszczenie. I znów strefa za szkłem okazuje się być miejscem uniwersalnym, gdzie idealnie odnajdą się również pamiątki lub eksponaty hobbistyczne, jak rzeźby przywiezione z egzotycznych podróży czy zabytkowe aparaty fotograficzne. Szklane drzwi pozwalają cieszyć się ważnymi i cennymi przedmiotami w spokoju o ich bezpieczeństwo.

garderoba_robimy_remont

Trendy, mody, nurty – przenikają do każdej strefy naszego życia. Jedne przyjmują się szybciej, inne nie zdają egzaminu, jeszcze inne potrzebują czasu. Dobra wiadomość jest taka, że możemy stopniowo dostosowywać garderobę do swoich potrzeb i urządzać ją w zgodzie z wybranymi trendami. To zaś co pozostaje niezależne od mód, to podstawowa funkcja tego miejsca, jaką jest przechowywanie przedmiotów osobistych w ładzie. Dzięki temu garderoba na zawsze pozostanie miejscem szczególnym na mapie naszego mieszkania.

Jak_modnie_zaaranżować_garderobę

 

Jak_modnie_zaaranżować_garderobę

Jak_modnie_zaaranżować_garderobę

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.