Włączniki do światła nie muszą być w białym kolorze

włączniki

Niby taka drobnostka i mało kto zwraca na nie uwagę, a przecież zwykłe włączniki do światła mogą być fajnym i dizajnerskim akcentem wnętrza.

Dzisiejsze włączniki do światła w niczym nie przypominają tych dawnych – siermiężnych, plastikowych w jedynie słusznym białym kolorze i w kilku wzorach do wyboru. Współczesne wykonane są z różnych materiałów i w wielu kolorach. Wyposażone w wiele funkcji stały się nie tylko produktem służącym do zapalania i gaszenia światła, ale również ciekawym elementem służącym do dekoracji wnętrz.

Włączniki do światła mogą być wykonane z różnych materiałów. Oczywiście z tworzyw sztucznych, ale również ze szkła, metalu, Corianu czy nawet drewna. Kolory? Od tradycyjnej bieli i jej różne odcienie, poprzez złoty, srebrny, czerwień, zieleń, czerń. I w połysku, i w macie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Do wnętrz w stylu minimalistycznym odpowiednie będą włączniki wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej, aluminium lub mosiądzu. W nowoczesnych wnętrzach idealne będą te wykonane ze szkła. Miłośnicy stylów bardziej klasycznych z pewnością wybiorą włączniki z drewna i porcelany, ze stylizowanymi przełącznikami na przykład w kolorze złota.

 

Przeczytaj również o remoncie mieszkania w zabytkowej kamienicy

Nowoczesne włączniki projektowane są w taki sposób, aby zapewnić komfortowe ich użytkowanie. Dzięki podświetleniu są łatwe do zlokalizowanie, a zastosowanie automatyki sprawia, że zapalone światło automatycznie wyłączy się po jakimś czasie, jeśli umieszczony w pokoju czujnik nie wykryje ruchu.

Ciekawym rozwiązaniem są łączniki przewodowe. Ich montaż nie wymaga kuci ścian. Włącznik po prostu przymocowuje się do ściany.

Fot: Tema, Forbes & Lomax, Belkin, Buster Punch, Varilight

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.