Trendy w aranżacjach ogrodu, tarasu i balkonu

Nachodząca wiosna to dobry czas, aby zadbać o balkon, ogród, taras i cieszyć się widokiem pięknie urządzonej przestrzeni.

Wszystko dzięki kolekcjom mebli outdoorowych Miloo Home, które wpisują się w trzy najciekawsze trendy aranżacyjne tego sezonu. Tarasy, ogrody i balkony dziś stają się nie tylko wizytówką naszego domu lub mieszkania, ale także niezawodnym sposobem na bezpieczne spędzenie czasu.

Taras w stylu bio

Idea biophilic design, czyli projektowania w zgodzie z naturą, stanowi dziś wiodący trend zarówno w wystroju wnętrz, jak i outdoorowych stref relaksu. Charakterystyczne dla niej organiczne formy, neutralna paleta barw nawiązująca do kolorów ziemi i naturalne materiały swobodnie przenikają do aranżacji tarasów i balkonów, tworząc harmonijną całość z otaczającą je przyrodą. W takiej strefie doskonale odnajdą się meble ogrodowe Breeze.

Wykonane z drewna akacjowego i ekorattanu urzekną miłośników ekologicznego designu nie tylko niepowtarzalnym charakterem, ale również niezwykłą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. A dobrze wyprofilowane, głębokie siedziska krzeseł dostępnych w tej linii zapewnią wygodny odpoczynek. W wiosennych aranżacjach tarasu sprawdzą się również naturalne dodatki.  Ręcznie wyplatane wiklinowe kosze Navy, patery w kształcie liści bananowca Banano Teal i drewniane misy o nieregularnych kształtach np. Shelly lub Bergen.

Szyku doda okrągła huśtawka Cocoons De Luxe z ekorattanu, w której odprężymy się po pracowitym dniu lub zaaranżujemy swoje zielone home office. Dodatkowe poduszki, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, pozwolą przez długi czas cieszyć się tym rozwiązaniem bez konieczności wymiany całej huśtawki. W trosce o nasz komfort, ale również o środowisko.

W ogrodzie, jak w domu

Coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Po chłodnych i deszczowych miesiącach nareszcie możemy na nowo odkrywać ulotny czar otaczającej nas przyrody. Nasze aktywności chętnie przenosimy na zewnątrz, czerpiąc pełnymi garściami z uroków zbliżającego się lata. Ogród czy taras stają się zaś naturalną kontynuacją salonów i pokojów dziennych, tworząc spójną aranżacyjnie całość.

Nadszedł czas mebli outdoorowych łączących funkcjonalność z domową estetyką. Miękkie sofy, wygodne fotele i stoliki z drewna tekowego wchodzące w skład kolekcji Kiara zamienią naszą ogrodową strefę relaksu w elegancki zewnętrzny salon. Prosta forma stołu Forto z pięknym, szklanym blatem, w połączeniu z fotelami z tej samej linii zachęcą do wspólnego posiłku na świeżym powietrzu.

Wieczorne rozmowy w gronie najbliższych umili odpowiednie oświetlenie. Klimatyczne ogrodowe latarnie i lampiony Zoya wprowadzą nastrój beztroskiej sielanki, którego tak brakuje w zgiełku wielkiego miasta. A w chłodne noce ogrzeje nas palenisko Anzo Fuego. Dzięki modułowym zestawom Sue urządzimy przestrzeń wygodnie i funkcjonalnie bez względu na metraż zewnętrznej strefy oraz liczbę domowników. Ich lekka konstrukcja umożliwi swobodną zmianę układu siedzisk i stolików. By aranżację ogrodu uczynić jeszcze prostszą.

Egzotyka w środku miasta?

Powiew egzotyki możemy poczuć nawet w środku miasta, dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu naszego ogrodu. Zamiast trawników zaprojektujmy wysypane jasnym kamieniem lub żwirem alejki, a patio wyłóżmy kamiennymi płytkami.

Ciężkie formy mebli zastąpmy tymi o lekkiej, wręcz efemerycznej konstrukcji, np. z kolekcji Parado od Miloo Home. Wykonane z drewna akacjowego i zdobione sznurkowymi pleceniami sofy i fotele przywodzą na myśl najbardziej luksusowe kurorty. Zaprojektowane z użyciem najlepszej jakości materiałów zachowają swój urok nawet jeśli niespodziewanie zaskoczy nas zmieniająca się pogoda.

Rajski odpoczynek z pewnością zapewni też łóżko dzienne Yucatan z oryginalnym składanym daszkiem, który ochroni przed powiewami wiatru i nadmiernym słońcem. Uzupełnieniem jest profilowany podnóżek, który stanowi integralną część zestawu. To rozwiązanie gwarantuje błogie chwile relaksu w otoczeniu zieleni.

Podobnie jak leżak Kongo z bielonego drewna tekowego, stworzony z myślą o entuzjastach prostych form i długich słonecznych kąpieli. Egzotyczny klimat podkreślą dekoracyjne rośliny i trawy, a całość aranżacji dopełnią dodatki w postaci ogromnych muszli Blue Lagoon czy szklanych mis Tornado.

Przytulne zacisze domowego ogniska cieszy nas w chłodne, zimowe wieczory, ale latem rolę salonu otwartego na ludzi i naturę pełni nasz taras. Nie bójmy się urządzać go z pomysłem, korzystając z inspiracji, które proponuje nam sama matka natura w eleganckiej interpretacji projektantów marki Miloo Home.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.