Alternatywa dla tradycyjnych grzejników

remont_mieszkania_grzejnik_galapagos_1

Radiatory to nowoczesne urządzenia służące do ogrzewania wypełnione oleistym płynem grzewczym. Nie dość, że emitują łagodne i przyjemne ciepło, podobne do tego z Centralnego Ogrzewania to w przeciwieństwie do żeliwnych „żeberek” mogą być wyposażone w czujniki ruchu, światła i otwartych okien, system przeciwdziałający cyrkulacji kurzu czy aplikację sterującą.

Radiacja to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie sposobów wytwarzania ciepła w grzejnikach. Pozwala kontrolować inercję cieplną pomieszczenia i wykorzystywać przy tym zalety dwóch innych sposobów przekazywania ciepła: promieniowania cieplnego oraz naturalnej konwekcji.

remont_mieszkania_grzejnik_galapagos_3

Radiatory emitują do pomieszczenia łagodne i otaczające ciepło. To sprawia, że komfort cieplny odczuwany przez przebywające we wnętrzu osoby, jest porównywalny z komfortem, jaki daje nam standardowo stosowany wodny system Centralnego Ogrzewania. Niewątpliwą zaletą grzejników radiacyjnych jest fakt, iż wykorzystują one całą powierzchnię obudowy, by reagować bardzo szybko i efektywnie na każdą zmianę temperatury we wnętrzu, dzięki czemu osiągnięcie pożądanej temperatury w pomieszczeniu następuje zaledwie w ciągu kilku minut. Możliwe jest to m.in. olejstemu płynowi grzewczemu zwanym inaczej fluidem. Przenosi on ciepło w zamkniętym obwodzie, przekazuje do obudowy zewnętrznej, która następnie oddaje energię do pomieszczenia.

Przeczytaj również: Czy można zdjąć grzejnik w mieszkaniu?

remont_mieszkania_grzejnik_galapagos_2

Istotnym aspektem wpływającym na efektywność cieplną jest materiał, z którego zbudowana jest obudowa urządzenia grzewczego. Jest ona wykonana z lekkiego i reaktywnego aluminium. Jego przewodnictwo, jak i wielkość płyty czołowej (duża powierzchnia promieniowania), umożliwiają odpowiednią wymianę ciepła z otaczającym powietrzem.

Dzięki dużej powierzchni promieniowania niskiej temperaturze powietrza na wyjściu z urządzenia i możliwie trwałej emisji ciepła grzejnik zapewnia łagodne i delikatne ciepło z promieniowaniem odpowiadającym ciepłu emitowanemu przez człowieka. Dzięki niemu w każdej części pomieszczenia panuje jednakowa temperatura. Ciepło rozprzestrzeniające się w wielu kierunkach dociera w ten sposób do każdego zakątku w pokoju. Co więcej, dzięki grzejnikowi radiacyjnemu powietrze znajdujące się w ogrzewanym wnętrzu jest przyjemne do oddychania. Nie wysusza również gardła, gdyż wilgotność w pomieszczeniu wynosi między 40, a 60 procent.

Inteligentne systemy

Radiator Galapagos wyposażono w system STI (patent firmy Atlantic), który gwarantuje dużą inercję cieplną urządzenia. Zastosowane w procesie produkcyjnym materiały i technologie pozwalają na długie generowanie ciepła przez grzejnik. Ponadto urządzeniem można zdalnie sterować za pomocą aplikacji w smartfonie czy tablecie, wszystko to dzięki systemowi Cozytouch. Ponadto system Smart, zbierając i analizując dane o pracy urządzenia, umożliwia planowanie produkcji i zużycie energii.

remont_mieszkania_grzejnik_galapagos

Grzejnik wyposażono także w czujniki ruchu oraz światła i otwartych okien. Czujnik ten sprawia, że w nocy urządzenie obniży swą temperaturę. Temperatura spadnie również wtedy, gdy w pomieszczeniu nie będą przebywały żadne osoby. Ponadto system ASP przeciwdziała cyrkulacji kurzu, co stanowi niewątpliwą zaletę dla osób z problemami dróg oddechowych. Grzejnik posiada grzałkę nurkową, którą wykonano ze stali inox. Dostępny jest w wersji 1000W, 1500W lub 2000W.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.